Resultatliste 2012

Blev afviklet søndag d. 02.12.2012
 

Team Lund og hjælpere siger mange tak for de rosende ord fra de mange glade deltagere.

Vi havde hele 110 seje løbere som gennemførte en hel marathon og 20 stafethold som gennemførte. MEN vi havde også 16 løbere som måtte give op, så vinterløb ER bare anderledes.  

Igen havde vi flere som var debutanter på distancen og mange havde opbakning til at stå i tørvejr i udstillingshallen man løber igennem 6 gange. Vejret var OK, men en kold modvind gjorde at smilet var frosset fast i ansigtet. I VAR ALLE TOTALT SEJE.  :-)

Vi ses til andre spændende løb.

Resultater kan ses i siden.

TAK

  Marathon Resultatliste  
1. Lars Rytter 02:51:11
2. Carsten Eriksen 02:54:18
3. Christian Nørgaard Nielsen 02:57:41
4. Martin "Fødselsdag" Larsen 03:09:05
5. Peter Mousten 03:09:05
6. Simon Persson 03:09:21
7. Lasse Rasmussen 03:10:01
8. Morten Bidstrup 03:16:32
9. Peter Green 03:17:09
10. René Randrup Rasmussen 03:17:28
11. Jørgen Bøjgaard 03:17:56
12. Rasmus Rasmussen 03:20:55
13. Finn Sørensen 03:20:55
14. Thomas Selde 03:22:10
15. Hans Schack 03:22:45
16. André Kramme 03:22:55
17. Martin Dahlgaard 03:23:40
18. Jens Dalsgaard Nielsen 03:24:28
19. Henrik Sønderup 03:24:51
20. Søren Bagger 03:25:10
21. Bo Stenvang 03:25:14
22. Mogens Pedersen 03:25:18
23. Martin Jacobsen 03:25:21
24. Thomas Kokholm 03:25:34
25. Heidi Johansen 03:25:37
26. Jeanette Vanggaard Jensen 03:26:05
27. Finn Andersen 03:27:38
28. Michael Sigaard 03:27:58
29. Anders Risager 03:28:20
30. Allan Saaby 03:29:40
31. Jesper Elfving 03:32:30
32. Frank Elnef 03:36:48
33. Martin H. Thomsen 03:37:27
34. Jens Rasmussen 03:38:54
35. Flemming Bundgaard 03:39:30
36. John Brun Paulsen 03:39:42
37. Henrik Overbye 03:40:00
38. Ole Bak Sørensen 03:40:20
39. Kaj Westergaard 03:40:20
40. Aage B. Nahnsen 03:40:55
41. Tonni Bager 03:41:32
42. Kim Klitgaard 03:41:49
43. Allan Korsgaard 03:42:56
44. Thomas Ingstrup 03:42:56
45. Jens Winther 03:43:49
46. Kim Jensen 03:45:20
47. Ida Marie Hunderup 03:46:00
48. Dorte Møldrup 03:46:40
49. Bent Andreasen 03:46:40
50. Michael Borre 03:46:40
51. Jens Palm 03:46:40
52. Christian Jepsen 03:47:47
53. Heine Andersen 03:47:47
54. Klaus Dam 03:47:51
55. Anne Kristine Hvitfeldt 03:47:52
56. Kim Smitt 03:49:07
57. Søren Benedictus 03:49:32
58. Peter B. Andersen 03:50:58
59. Lasse Olesen 03:51:22
60. Vagn Kirkelund 03:51:22
61. Tomas Brandi Kristensen 03:52:00
62. Leif Praastrup 03:53:18
63. Christoffer Kirk Strandgaard 03:53:36
64. Henrik Henriksen 03:53:42
65. Karl Andersen 03:54:00
66. Tommy Faldt Pedersen 03:54:40
67. Nikolaj Pedersen 03:54:45
68. Anders Jespersgaard 03:54:57
69. Jesper Thomsen 03:56:56
70. Søren Hvitfeldt Rasmussen 03:57:50
71. Sten Christensen 03:59:03
72. Poul Erik Kristensen 03:59:37
73. Brian Damgaard Sørensen 03:59:47
74. Lars P. Horup 04:00:07
75. Benny Bull 04:00:30
76. Jimmi Mikkelsen 04:00:30
77. Anne W. Svendsen 04:00:51
78. Jimmy Skou-Sørensen 04:00:51
79. Leif Nielsen  04:03:47
80. Niels Bjerre 04:04:36
81. Johnny Bech 04:05:36
82. Jacob Just Hansen 04:07:46
83. Kaspar Fuglsang 04:10:30
84. Thorkil Lundberg 04:10:30
85. Ole M. Jakobsen 04:10:32
86. Bo Kristensen 04:12:42
87. Carsten Jacobsen 04:13:38
88. Heini H. Brøndum 04:13:38
89. Carsten Madsen 04:15:34
90. Dorrit T. Hørlyck 04:16:28
91. Henrik Møller Knudsen 04:17:53
92. Ove Hougaard 04:18:40
93. Bent Walther 04:20:06
94. Michael S. Nielsen 04:20:36
95. Kirsten Dau Nielsen 04:23:03
96. Jacob Nymand 04:25:27
97. Brian Mosgaard Johansen 04:26:08
98. Thomas Jacobsen 04:26:20
99. John Jacobsen 04:26:28
100. Søren W. Christensen 04:27:09
101. Allan Nielsen 04:27:38
102. Per Esbensen 04:27:47
103. Helle Bjeldbak Henriksen 04:27:47
104. Jörgen Nilsson 04:27:48
105. Arne Hyldahl 04:28:05
106. Kurt Nielsen 04:33:11
107. Rasmus J. Lisby 04:38:48
108. Carsten Henriksen 04:39:09
109. Peter Knudsen 04:39:14
110. Jan Andersen 05:16:04
  Ove Christensen DNF
  Bo Andersen DNF
  Jess Jacobsen DNF
  Per Henriksen DNF
  John Poul Kristiansen  DNF
  Karen Bente H. Andersen DNF
  Kaj B. Hunderup DNF
  Jan Brøndbjerg DNF
  Hanne Kristoffersen DNF
  Martin Jacobsen DNF
  Ann Levisen DNF
  Vivi Kristensen DNF
  Nicolaj Johansson DNF
  Søren Rantzau DNF
  Susanne Stamhus DNF
  Simon Lang DNF
  Peter Andreasen DNS
  Peter Sørensen DNS
  Bernt Bull DNS
  Brian Kvist Nielsen DNS
  Louise Møller Knudsen DNS
  Bjarne Østergaard Petersen DNS
  Ben Krøyer DNS
  Kaare Sørensen DNS
  Thomas Ørbæk DNS
  Bjarne Jensen DNS
  Kasper Overgaard DNS
  Per Jakobsen DNS
  Jørgen Kristiansen DNS
  Jan Frank Pedersen DNS
  Søren Frank Jensen DNS
  Svenning Nielsen DNS
  Jens Pedersen DNS
  Johnny Wulff Andersen DNS
  Lars A. M. Svenningsen DNS
     
  Resultatliste Stafetløbere    
1. Kim Chistiansen / Karsten K. Madsen Holstebro løbeklub 02:47:45
2. Bo Larsen / Anders Mikkelsen / Jan Juel De tre farlige 02:48:05
3. Brian / Line / Jens Nordkraft løb & motion V 02:58:14
4. Martin / Bertram / Jonas Nordkraft løb & motion III 02:59:20
5. Bo Birk Nielsen / Thomas P. Jørgensen / Mikael Vilsbøll Nørresundby 03:10:12
6. Helene Kjørvel-Hansen / Markus Kjørvel-Hansen / John Hansen Kjørvel-Hansen 03:20:41
7. Vivi Lang / Flemming Lang / Kasper Lang Laaaang 03:23:31
8. Lasse Johansen / Christoffer Aaby Jepsen "Mums!" 03:24:02
9. Berit Møller / Luan Huynh AMOK IV 03:27:25
10. Allan Jensen / Søren Sørensen Vinshoppen / P & P 03:30:07
11. Helle Hedin / Gitte Klinsmann AMOK II 03:32:11
12. Erik / Henrik / Carsten Nordkraft løb & motion VI 03:33:40
13. Helene / Maria S. / Maria B. Nordkraft løb & motion IV 03:34:35
14. Charlotte Øllgaard / Benjamin Team Øllgaard 03:36:45
15. Michael / Anders / Inger Nordkraft løb & motion I  03:40:58
16. Allan Holm / Malene / Joan Nordkraft løb & motion II  03:41:30
17. Lenette R. Ishøy / Helle Hastrup AMOK III 03:44:21
18. Rikke M. Sørensen / Søren V. Klinsmann AMOK I 03:50:07
19. Uffe Lundsted / Bjarne Lund / John Lund Team Bagvægt 03:53:49
20. Hanne Mathiasen / Jens Mathiasen / Pia Mathiasen Mathiasen / Nordkraft  04:30:24
  Hanne Holmgaard / Rasmus Carlsen Pandrup DNS